INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Zahradní židle

Pořídili jste si domek na venkově, nebo máte k dispozici jen malý balkon u bytu? Ať je to tak, či onak, určitě se hodí pořídit si do venkovních prostor alespoň menší zahradní židli, křeslo, nebo lehátko a ideálně pak celou sestavu zahradního nábytku. V případě stolu není krom rozměrů příliš co řešit, ale v případě nákupu židle máme na trhu k dispozici spoustu nejrůznějších provedení, ze kterých je třeba si vybrat tak, aby se Vám co nejlépe sedělo.

K jakému účelu budete židli využívat?

Zásadní otázkou, kterou je třeba si před výběrem zahradní židle, nebo křesla položit je, jak často a jakým způsobem ji budete využívat. Jiný model zvolíte totiž pro relax u knížky, nebo popíjení kávy, a jiný k jídelnímu stolu, nebo pro občasnou práci. Pokud se bude ve Vašem případě jednat o téměř výlučně relaxační židli, pak je vhodné zvážit i pořízení zahradního lehátka se sklopným opěradlem. Pokud opěradlo zvednete do horní polohy, pak lze lehátko používat s určitými menšími omezeními i jako židli, ale stejně tak jej můžete sklopit do vodorovné polohy a dopřávat si na něm příjemný relax na slunci. Zajímavou alternativou může být také zahradní židle a lehátko 2v1 se sklopnou částí na nohy, případně lehátko, které má část na nohy zcela odpojitelnou.

Jaký materiál bude pro Vaši židli, nebo křeslo ten nejlepší?

Při výběru vhodné židle, nebo křesla je nutno uvažovat také případnou údržbu, kterou jí budeme muset věnovat v budoucnu. S tímto musíme počítat především u dřevěných židlí, které je nutno jednou za čas (1x za rok, až 2 roky) jemně přebrousit a přetřít lakem. Pokud trváte na přírodním dřevě, ale nechcete údržbou strávit příliš času, pak lze doporučit tvrdé teakové dřevo, které stačí 1x ročně omýt a přetřít jej teakovým olejem, případně využít přípravek Teak Protector, nebo jemu podobný. V případě ostatních materiálů se nemusíte záležitostmi údržby prakticky vůbec zaobírat- židli stačí pouze jednou za čas omýt vodou, případně běžně dostupným čistícím prostředkem.