INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Voda ze studny vám může ušetřit tisíce

 Studna je v posledních letech velmi skloňovaným pojmem. Horká léta, krátké a suché zimy zapříčiňují nedostatek vody nejen v krajině, ale také pro domácnosti obecně. Voda se může jevit jako zdánlivě nevyčerpatelný zdroj, ale především v poslední době se lze přesvědčit, že tomu tak opravdu není. Přitom voda je potřeba na mnoho věcí – vaření, umývání, topení, zalévání, bazény, apod. Městské vodovody jsou zde sice pořád, ale jejich taxy jsou čím dál vyšší. Řešením nejen momentálního problému, ale rovněž výhodou do budoucna, jsou studny. A to ať už vrtané nebo kopané. Pořízení studny je sice nákladné, a to jak z hlediska provedení, tak financí, ale jedná se o investici, která se vám několikanásobně vrátí, a to ve velmi krátké době. Vždyť vodu ze studny lze používat na:

 

Údržbu zahrady

Co dříve zvládaly sudy pod okapem, dnes musí zastat voda ze studny. Dešťové vody ubývá, ale podzemní zdroje jsou prozatím ještě dostačující. Na zalévání květin, okrasné zahrádky, zeleniny, ovoce či mladých stromků je voda ze studny naprosto perfektní.

 

Napouštění bazénů a vířivek

Zjara musí mnoho domácností, disponujících zahradním bazénem nebo vířivkou, sáhnout hluboko do kapsy. Napouštění těchto nádrží na koupání z městských zdrojů vody se totiž může pořádně prodražit. Nehledě na skutečnost, že i tuto čistou vodu musíte udržovat chemií. Stejně tak dobře vám ale postačí i voda ze studny. Sice asi nebudete mít křišťálově čistou vodu, ale bazénová chemie ji zvládne udržet ve skvělém stavu stejně jako tu městskou.

 

Chod domácnosti

Vařit ve vodě ze studny asi není úplně nejlepší nápad, ale například napojit studniční vodu na splachování toalety, to už je investice, která se může vyplatit. Při každém spláchnutí vyplýtváte přibližně tři až pět litrů vody, což vynásobeno počtem spláchnutí, už je řádné množství vody. A pokud se jedná o městskou vodu, lze říci, že splachujete i své peníze. Ne tak, když začnete používat studniční vodu.