INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Zdroj tepla pro váš dům vyberte důkladně

Plánujete-li stavbu rodinného domu, dostanete se v určité fázi i do přemítání, jakým způsobem vytápět domácnost. Můžete si vybrat z mnoha druhů topidel a technologií. Všechny mají své klady, a jak už to bývá i zápory.

 

Z praxe lze vypozorovat jedno zajímavé pravidlo. Čím levnější zvolíte zařízení, které vám bude vyrábět teplo, tím více času budete muset obětovat, abyste tento zdroj tepla mohli obsluhovat. Jak se vám líbí představa, že si pořídíte kotel na tuhá paliva jako je dřevo či uhlí a každý den budete kotel vymetat, roztápět, přikládat palivo? To vše na denní či několikadenní bázi za předpokladu, že si pořídíte automat na doplňování paliva. K těmto činnostem přidejte ještě manipulaci s topivem, jeho obstaráním a přípravou. Topit dřevem je jistě romantické. Méně však v okamžiku, kdy vám na dvorek vysypou pět kubíků dřeva v pařezech, které musíte rozštípat a rozřezat na takové kusy, které se vejdou do kotle. Totéž platí s uhlím, které je nutno uskladnit na suchém místě.

 

Mezi další způsoby vytápění rodinného domu je použití kotle na zemní plyn nebo elektrické přímotopy. V obou případech regulujete pokojovou teplotu z pohodlí bytu, nemusíte chodit do kotelny nebo do místnosti, ve které máte umístěný kotel. Nevýhodou jsou nevyzpytatelné ceny energií. Ty mají tendenci v průběhu času růst.

 

Toužíte-li po opravdové nezávislosti na zdrojích a maximálním možném komfortu při obsluze, porozhlédněte se po tepelných čerpadlech. Vyšší pořizovací cena je pouze na první pohled. Po spočítání uvedených topných řešení vychází provoz čerpadel na jednotku tepla nejlevněji. Kromě elektřiny, která tepelná čerpadla pohání, neplatíte žádné další náklady za palivo.

 

Někteří prodejci kotlů na zemní plyn se snaží své potenciální zákazníky zmást tím, že srovnávají pořizovací ceny kotlů na zemní plyn a tepelných čerpadel. Hádejte, jaký typ topného systému vychází v těchto řešeních výhodněji? Kotle na zemní plyn jsou levnější, to je nesporný fakt. Oproti tepelným čerpadlům vás čekají každoroční platby za spotřebovaný zemní plyn. Pro skutečnou analýzu výhodnosti je nutno provést srovnání budoucích nákladů v závislosti na jejich životnosti. Rozdíl v budoucích nákladech obou zařízení se může během dalších 20 let vyšplhat i na sedmimístnou sumu ve prospěch tepelného čerpadla.