INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Sauna a její doplňky - saunaproject.cz

 Co vlastně představuje finská sauna? Finská sauna představuje pro nás místo, kde si můžeme nejen odpočinout a načerpat sílu na další den, ale je to také místo pro ozdravení naší duše a mysli. Její blahodárné účinky znali již dávno naši předkové a v dnešní době se těší velké oblibě nejen ve Finsku. Tam je sauna skoro v každém domě a lidé to považují za finskou tradici.

Jak sauna funguje

Finská sauna, saunaproject.cz, je kombinací dvou procedur. Patří mezi ně střídání a užívání tepla a studené terapie. V sauně je zhruba od 80 do 110 stupňů a tělo se tak výborně vypotí. Z těla se také díky pocení vyplavují toxické látky, což v podstatě znamená, že pokaždé, když navštívíme saunu, očistíte své tělo. Zahřáté tělo pak musíme ochladit v předem přichystané studené lázni. Může to být sprcha nebo malý bazén, ale také přírodní zdroj vody, jako je potok či řeka. Vlhkost je ve finské sauně poměrně nízká, jen okolo 25%. Zvlhčit vzduch ve zde můžeme pomocí polévání saunových kamenů, které jsou umístěny na kamnech. Právě pro tyto účely jsou v sauně připravena dřevěná vědra s vodou a naběračky v blízkosti saunových kamen. Velké oblibě se také těší esenciální a bylinné oleje, které dodají příznivé klima v sauně.

Saunová kamna - saunaproject.cz

Nejdůležitějším prvkem sauny jsou samozřejmě kamna. Ve skutečnosti bez tohoto spotřebiče není sauna saunou. Je to zdroj tepla a tak bychom tomuto tématu měli věnovat velkou pozornost. Pokud si nevíme rady, můžeme se obrátit na profesionální odbornou firmu, saunaproject.cz, která nám jistě ve všem poradí. Vysoce kvalitní zařízení by mělo být kompaktní, odolné, pohodlné a bezpečné.

finské sauny saunaproject.cz

Zvláštní atmosféru útulnosti a pohodlí v saunách mohou vytvořit kamna na dřevo. Tyto kamna jsou praktický, pohodlný a trvanlivý zdroj tepla. Wellness procedury lze zahájit 40 minut po zahájení procesu kamen. Kromě toho, kamna na dřevo spalující dřevo přispívají k efektivní akumulaci tepla po dlouhou dobu provozu.

Pro výběr kamen na dřevo je důležité znát některé charakteristické rysy:

  • ohniskem v takovém ohřívači může být dálkový nebo vestavěný typ různých objemů

  • u některých modelů jsou dveře vyrobeny ze žáruvzdorného skla a jsou navíc vybaveny expanzní nádobou a mřížkou

  • jsou vhodná spíše do venkovních saun

  • vyznačují se dlouhou životností

  • pro topení jsou vhodné dřeviny jako je osika, olše či borovice

 

Elektrická kamna do sauny

Jsou v moderní designu a mají velkou výhodu v tom, že jsou snadno ovladatelné a teplotu si regulují vlastně sami. Můžeme je použít jak do interiéru tak do exteriéru. Po odpočinku v sauně můžeme kamna jednoduše vypnout a odejít. Jsou vhodnější samozřejmě do městských saun, protože ne každý má možnost si sehnat dřevo do sauny v případě, že bydlí ve velkoměstě.

Saunová kabina nebo sauna na míru - saunaproject.cz

Do malých bytů se hodí hotový saunový modul, který lze snadno umístit třeba i na balkon. Pokud spíše preferujeme větší saunu, můžeme si ji nechat zhotovit na míru a to i do atypického prostoru našeho domu, takže budeme mít nejen originál, ale využijeme i každý centimetr místa.