INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Parapety

Každá část domu může být svým způsobem unikátní a může se rovněž stát důležitým prvkem, který se stará o skvělý vzhled, jedním z nich jsou i parapety. Okenní parapety jsou vyráběny z různého materiálu. Vnitřní parapety jsou převážně z kvalitního tvrzeného PVC, což je materiál zajišťující jejich naprostou voděodolnost.
 
Proto se tyto PVC parapety hodí do interiérů, kde se na nich mohou například pěstovat květiny. Při zalévání se neubráníte ukápnutí vody, nebo se časem mohou tvořit pod miskou na květináč skvrny. Tyto nečistoty pak stačí pouze setřít vlhkým hadrem a parapet zůstane nepoškozen. Jejich velká pevnost je dána četnými svislými i šikmými vzpěrami tvořícími vnitřní komůrkovou konstrukci. Na vrchní pohledové straně je nalepena silná laminátová fólie v různých barvách, která je právě důvodem odolnosti parapetu vůči otěru, poškrábání nebo znečištění chemikáliemi.
 
Venkovní parapetyjsou většinou z hliníkového plechu, jehož vrchní strana je pokryta kvalitní práškovou barvou odolávající UV záření, dešti, námraze i jiným povětrnostním vlivům, včetně mechanického poškození poškrábáním nebo poleptáním. Pro manipulaci při nasazování parapetů jsou parapety ještě chráněny plastovou fólií, která se snímá až po jejich instalaci. K parapetům jsou dodávány boční krytky z plastické hmoty, které rovněž dlouhodobě odolávají účinkům UV záření a dalším venkovním vlivům.
Dalším materiálem pro venkovní parapety je pozinkovaný plech. Jádrem parapetu je kvalitní ocelový plech, který je oboustranně termicky pokovený vrstvou zinku. Několikavrstvá povrchová úprava je ukončena nástřikem polyesterové barvy. Spodní strana je u těchto venkovních parapetů rovněž dostatečně chráněna před nepřízní počasí. Celková úprava tak zajišťuje dlouhodobou životnost při nulové údržbě.
Všechny parapety jsou v obchodech k dispozici v různých délkách a šířkách a dají se upravit na daný prostor. Součástí parapetů jsou boční plastové krytky, které je funkčně i esteticky doplňují. Parapety si můžete objednat i v e-shopech a ušetřit tak nemalou částku peněz. V nabídce bývají pestré kolekce základních dekorů, takže si můžete z parapetů vytvořit efektní dekorativní prvek.