INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Topíte správně v kotli na tuhá paliva?

Každý spotřebitel si myslí, že dobře spálené uhlí je lepší než špatně spálené dřevo, ale opak je pravdou. Plno lidí chybuje v tom, že kotel na noc naloží a uzavře přívod vzduchu, pravda je v tom, že do rána to vydrží, ale zamoříte tímto způsobem okolí oxidem uhelnatým. Proto je důležité přikládat pravidelně do kotle nebo si pořídit moderní kotel na tuhá paliva.

Co říci, ve starém kotli budete vždy topit špatně, též je důležité zda o svůj kotel správně pečujete a máte na údržbu čas a správné informace. Pokud patříte mezi lidi, kteří na údržbu kotle nemají čas určitě je namístě zvážit otázku, zda nekoupit nový moderní kotel.

Moderní kotle na tuhá paliva, ať už na pelety či uhlí mají v současné době automatické plnění a sami si umějí dávkovat palivo podle potřeby. Důležité je topit kvalitním palivem. Mokrým dřevem to rozhodně není. Než se začne mokré dřevo pálit, tak se v prvním kroku v kotli usuší a až následně se začne spalovat, ale ještě před vysušením dřeva v kotli spotřebujete energii z ohniště, takže teplota ve spalovací komoře bude snížena, naopak se zvýší hmotnost škodlivin při špatném spalováním.

V současné době nejsou na trhu jenom kotle na tuhá paliva, ale i automatické kotle, které nabízejí kombinovaný provoz a to v automatickém nebo v ručním provozu. U automatických kotlů můžete využívat paliva, jako je kusové palivo, dřevěné brikety, dřevo, koks, hnědé či černé uhlí. U automatického kotle není provozovatel omezen pouze na automatický provoz, ale můžete, tak i kotel využívat, jako normální kotel na tuhá paliva.

Výhodou automatických kotlů je též ohřev vodu, kterou jistě oceníte Vy i Vaše peněženka. Na různé kotle lze získat i dotace až do výše 60.000 Kč.