INFORMACE Kontakt - poptávka
Tel.: +420 721 342 488
Email: info@vrtanistudny.cz

POPTÁVKA
Příhradové vazníky
Zateplení foukanou izolací po celé ČR


Zajímavé informace

• Nejlepší způsob zateplení rodinného domu je foukaná izolace od Izolace-Izotom.cz

• Zajímavé informace o vrtané studně, postup celého vrtání a výhody vrtané studny, najdete na webu vrtanistudny.cz

webSEO logo SEO-optimalizace
tvorba www stránek
reklama na internetu

Články

Blahodárná sauna a jak si ji pořídit i doma

 Finská sauna je velmi oblíbená zejména v posledních letech, protože se rozmohly služby typu wellness, kde jsou sauny jejich součástí. Ovšem pokud bychom chtěli mít takovou saunu doma a užívat si její účinky. Sauny postavené pomocí finské technologie se staly neuvěřitelně populární nejen ve Skandinávii, ale i u nás v Evropě.

Funkce a etapy výstavby finské sauny

Hlavní rozdíl finské verze mezi jinými saunami je zejména velmi nízká vlhkost, která je zde zhruba kolem 25% a extrémně vysoká teplota až 100 stupňů a vyšší.

Pokud máme zkušenosti se stavbou dřevěných konstrukcí, je nepravděpodobné, že by pro nás domácí výstavba sauny nebyla vážným problémem. První věcí je samozřejmě rozhodnutí o stavebním materiálu a výstavbě budoucí sauny. Můžete například postavit tradiční dřevěný domeček, který se bude dobře vyjímat na naší zahradě. Jde o spolehlivý a poměrně estetický typ stavby. Další možností je nechat si saunu postavit na míru ve svém domě například ve sklepním prostoru, kde je dostatek místa i pro malou sprchu, která je součástí sauny. Jako poslední možnost, jak si saunu pořídit je koupit si saunový hotový modul, který je vhodný zejména do malých bytů a prostor.

Existuje mnoho projektů na výstavbu finské sauny. Hlavním faktorem by jistě měla být kvalita i výběr materiálu. Zapomenout bychom neměli ani na izolaci sauny, bez níž by sauna nebyla kompletní. Pokud tedy zvolíme stavbu sauny na našem pozemku, jako vhodnou izolaci můžeme zvolit nejen minerální nebo čedičovou vatu, ale v současné době se setkáváme s možností izolace v PU panelech, které jsou vzdáleným příbuzným polystyrenu.

Dřevo je dokonalý a vhodný materiál pro každou saunu

Jaký je důvod popularity dřeva při stavbě sauny? Za prvé, dřevo se vyznačuje dokonale hladkými povrchy, má jedinečnou strukturu a je příjemné na dotyk, takže i pro vybavení sauny tak představuje velmi vhodný materiál. K realizaci sauny se tak hodí klasický smrk, ale i borovice, lípa, osika a exotické abachi nebo luxusní cedr.

Určitě stojí za to věnovat pozornost tomuto tématu, protože je malinko rozdíl ve výběru materiálu pro vnitřní a pro vnější skladbu. Materiál by měl být vybrán s ohledem na jejich funkčnost. Pro vnější stranu stěny je vhodný materiál, který bude účinně odolávat hnilobě, pro vnitřní vybavení je vhodnější materiál odolný vůči vysokým teplotám.

Saunová kamna

Ještě na jednu důležitou věc bychom při realizaci sauny neměli zapomenout. Jsou to saunová kamna, bez kterých bychom saunu vlastně ani využit nemohli. Pokud si zvolíme sauna na dřevo, máme tak dokonalý požitek nejen z originálního tepla, ale může se tak kochat plápolajícím ohněm, který je velmi uklidňující. Trošku déle trvá, než se sauna rozehřeje, ale to přece není na závadu. Daleko komfortnější jsou kamna elektrická, která se mohou ovládat i dálkově, takže pokud budeme vědět, že bychom si po namáhavém pracovním dni budeme potřebovat odpočinek, můžeme si jednoduše saunu připravit dopředu. Pak už stačí jen vzít si osušku a můžeme relaxovat. Jako třešničkou na dortu můžou tyto kamna být v dokonalém designu.